Отборите на Реал Мадрид и Севиля играят при резултат 1:0 в

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Севиля 1:0, начало на второто полувреме

Отборите на Реал Мадрид и Севиля играят при резултат 1:0  в мач от испанската Ла Лига. Лука Модрич откри резултата още в 6-та минута.

Двубоят стартира с публично връчване на златната топка на Карим Бензема. Французинът получи влиятелната премия пред изпълнените трибуни на " Сантиаго Бернабеу ". Зидан и Модрич участваха в дребната гала, а Куртоа също се включи за обща фотография с трофеите. Белгиецът завоюва премията за най-хубав вратар.

Винисуис Жуниор проби неуверената отбрана на гостите и още в 6-та минута откри Модрич, който се бе присъединил на далечната греда. Халфът изпрати топката в опразнената врата, откакто Винисиус свърши сложната работа, финтира няколко бранителя на Севиля и подаде ужасно.

Севиля предложи нещо по-интересно чак в 10-та минута, когато Телеш се включи в добре построената офанзива на гостите. Той опита и центриране, само че то не докара до нищо рисково за домакините. Ерик Ламела също си опита шанса в 15-та минута, а Едер Милитао добре блокира удара на Ламела - корнер. Гостите обаче изгубиха топката след неверен пас.

Родриго също сподели страхотната си техника. В 22-та минута той проби ужасно в наказателното поле на Севиля сред няколко футболиста на гостите, последва и удар, който обаче не беше прецизен. Десет минути по-късно Феде Валверде също сподели бързината си и завоюва много пространство за " лос бланкос ". След това той подаде към Модрич, който пък опита отдалечен изстрел по земя, само че топката мина около вратата.

Лука Модрич получи нов късмет да вкара в 40-та минута, откакто Реал Мадрид лиши топката. Винисуис откри Родриго, а той завоюва пространство и подаде към Модрич в наказателното. Хърватинът финтира и смени посоката в опит да си открие по-чист кулоар за изстрел, само че опита му бе блокиран от бранител на гостите.

Винисуис Жуниор излезе самичък против врата, откакто Валверде го откри с извеждащо подаване. Винисуис опита да финтира вратаря, само че топката му избяга и не съумя да нанесе завършващ удар.

Хесус Навас нанесе първия прецизен удар за тима на Севиля. Той получи късмет в 44-та минута и стреля по земя, само че право в Куртоа, който не бе усложнен.

LIVE РЕАЛ МАДРИД - СЕВИЛЯ 1:0

1:0 Лука Модрич 6'

Съставите на двата тима:

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Милитао, 4. Алаба, 23. Менди, 10. Лука Модрич, 18. Чуамени, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 21. Родриго, 20. Винисиус Жуниор

Треньор: Карло Анчелоти